Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2020-09-01

Bombilla palo santo – poczuj moc świętego drzewa!

yerba mate sklep online bombilla palo santo palo santo

Bombilla palo santo to gadżet, który z pewnością docenią fani tradycyjnych sposobów picia yerba mate i folkloru Ameryki Południowej. Palo santo jest bowiem ważną częścią tamtejszej kultury. Dlaczego tego typu bombilla to dobry pomysł?

Co to jest palo santo?

Palo santo, czyli drzewo znane pod łacińską nazwą Bursera graveolens to inaczej święte drzewo, którego historia sięga jeszcze czasów starożytnego Imperium Inków. Już wtedy stosowano je podczas ceremonii rytualnych oraz rytuałów leczniczych. Przez długi czas wykorzystywali je południowoamerykańscy szamani. Wierzono bowiem, że palo santo posiada właściwości uzdrawiające zawdzięczane aromatycznej żywicy. To właśnie dzięki niej dym palonego drewna świętego drzewa ma przyjemny, eteryczny zapach. Palo santo do dziś jest ważnym elementem medycyny ludowej tamtejszej ludności. Niektórzy palo santo wykorzystują do okadzania, a olejki eteryczne wykorzystuje się m.in. w aromaterapii.

Bombilla palo santo – czy to dobry wybór?

Z palo santo wykonuje się naczynka do yerba mate - pod wpływem ciepłego naparu drewno uwalnia olejki eteryczne, które wzbogacają smak i aromat yerba mate. Takie samo zadanie ma bombilla palo santo - jest w całości wykonana ze świętego drzewa. Podczas picia ciepłej yerba mate z pewnością poczujesz niesamowity zapach, który wprawi Cię w błogi nastrój. Tego typu rurka do yerba mate to niesamowicie wyglądający gadżet, który przypadnie do gustu wszystkim mateistom ceniącym sobie nawiązania do folkloru Ameryki Południowej oraz nietypowe akcesoria mateistyczne. Bombille z palo santo dostępne w naszym sklepie internetowym importowane są prosto z Ameryki Południowej, dlatego możesz mieć pewność, że są to stuprocentowo oryginalne produkty. Warto jednak wziąć pod uwagę, że bombille palo santo to towary rzemieślnicze - są wykonywane ręcznie, dlatego mogą nieznacznie różnić się od siebie np. kolorem. To ważne podczas zamawiania produktu, ponieważ w rzeczywistości może on wyglądać inaczej niż na zdjęciu. Z drugiej strony, w żadnym stopniu nie wpływa to na właściwości, a zyskujesz bombillę jedyną w swoim rodzaju! Jeśli korzystasz z akcesoriów wykonanych z palo santo, koniecznie zadbaj o ich odpowiednią konserwację - tego typu produkty należy myć wodą bez detergentów, ręcznie! Pamiętaj o tym, jeśli chcesz przez długi czas cieszyć się przyjemnością korzystania ze swojej unikatowej bombilli!

Polecane

pixel