Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-08-17

CBSé – czterdzieści pięć lat legendy yerba mate

Yerba mate CBSé

Świetnie kojarzona, a dla wielu wręcz kultowa marka ze słonecznej Argentyny obchodzi w tym roku czterdzieści pięć lat swojego istnienia. Yerba mate CBSé to bezapelacyjny lider rynku smakowych i funkcjonalnych kompozycji. Z okazji urodzin przyjrzymy się nieco bliżej profilowi legendarnej firmy. Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

  1. Niełatwe początki fascynującej przygody
  2. Tu nie ma miejsca na nudę
  3. Sukces yerba mate CBSé to produkty wysokiej jakości, dobre opinie i…?
  4. CBSé – yerba mate stworzona dla każdego

Niełatwe początki fascynującej przygody

Przedsiębiorstwo zadebiutowało w 1978 roku. Firma założona w argentyńskiej prowincji Córdoba, w mieście San Francisco, z początku zatrudniała zaledwie kilka osób i mieściła się w… prywatnym garażu. Pierwsze produkty, które powstawały w domowej „fabryce”, sprzedawane były wyłącznie na lokalnym rynku, a dostarczał je kurier rowerowy. Pierwsze opakowania opatrywane były ręcznie malowanym logo CBSé, które nawiązywać miało do hiszpańskiego słowa cebar, odnoszącego się do rytuału przygotowania yerba mate. Właściciele firmy – małżeństwo Florentino Orquera i María Amelia Elizagaray – od początku wiedzieli, że aby zaistnieć na dużym i pełnym silnej konkurencji rynku, należy zaoferować klientom coś zupełnie nowego. W ich pełnych pomysłów głowach narodziła się koncepcja, która zakładała stworzenie linii produktów z dodatkami smakowymi. Dziś prawie każda marka oferuje tego typu mieszanki, ale ponad cztery dekady temu była to całkowita nowość. Główną inspiracją okazał się popularny w argentyńskim interiorze zwyczaj wzbogacania naparu o przyprawy, zioła lub kawałki owoców. Pomysłowość i chęć podjęcia ryzyka szybko się zwróciły. Jeszcze tego samego roku na półki sklepowe trafiła CBSé z dodatkiem górskich ziół i z miejsca stała się bestsellerem!

Tu nie ma miejsca na nudę

Pierwszy sukces otworzył drzwi do dynamicznego rozwoju firmy. Zarobione fundusze pozwoliły na rozbudowę infrastruktury i utworzenie dużych plantacji. Najpierw mała, rodzinna działalność przeniosła się z garażu do zakładu w Santa Fé, zajmującego powierzchnię niemal 8 hektarów. Później otwarto biuro administracyjne w Buenos Aires, własną uprawę ziół w San Juan i wreszcie jeszcze większy zakład produkcyjny Establecimiento Santa Ana w Misiones. Rozwój firmy pozwolił na rozpoczęcie śmiałych eksperymentów z kolejnymi odmianami smakowymi. Po mieszankach ziołowych przyszedł czas na owoce. Doskonale skomponowane, oryginalne, a zarazem bardzo harmonijne kompozycje CBSé do dziś cieszą się ugruntowaną pozycją pośród mateistów – nie tylko w Argentynie, ale też na całym świecie.

Na przestrzeni lat marka CBSé wyrobiła sobie styl, który zdecydowanie wyróżnia ją na tle konkurencji. Konsekwentnie z początkowymi założeniami, w szerokiej ofercie produktów nie znajdziemy nudnej klasyki – są tu wyłącznie oryginalne połączenia ostrokrzewu, aromatyzowanego naturalnymi dodatkami w postaci aromatów, ziół i owoców. Warto dodać, że wszystkie etykiety yerba mate od CBSé opatrzone są dopiskiem „libre de gluten”, co oznacza, że są bezpieczne do spożycia dla osób z nietolerancją glutenu. Co więcej, w pracę nad składami niektórych kompozycji zaangażowano znanego w Ameryce Południowej dietetyka, dr. A. Cormillota, czym również argentyńska marka chętnie chwali się na swoich opakowaniach. W katalogu produktów można wyróżnić kilka serii, wśród których pierwsze i najważniejsze miejsce zajmują rześkie yerba mate ziołowe: Hierbas Serranas i Hierbas Cuyanas. Jednak to owocowe kompozycje skradły serca fanów: pomarańczowa CBSé Naranja, grejpfrutowa CBSé Pomelo, cytrusowa CBSé Limón, gruszkowo-jabłkowa Frutos del Valle, tropikalna CBSé Frutos Tropicales i leśna CBSé Frutos del Bosque. Zdecydowanie warto spróbować każdej z nich, ale nie bez powodu właśnie po dwie ostatnie kompozycje – CBSé Frutos Tropicales i CBSé Frutos del Bosque – najczęściej sięgamy w naszym biurze. Są po prostu pyszne! Nie lada ciekawostką w ofercie CBSé są kompozycje funkcyjne, które dzięki odpowiednio dobranym dodatkom mogę wspomóc odchudzanie. Produkty, które znalazły się w tej serii to dwie Siluety (w wydaniu jabłkowym i pomarańczowym) i ziołowa Regulasé, z nutą dzikiej róży. Fani słodyczy mogą z kolei liczyć na oryginalne yerba mate endulzadas, czyli osłodzone mieszanki z dodatkiem stewii i miodu. Absolutnym hitem i największym bestsellerem w ofercie argentyńskiej marki cieszy się yerba mate z dodatkiem pobudzającej guarany, czyli CBSé Energia Guaraná. Na uwagę zasługują też najnowsze propozycje CBSé: Etiqueta Negra, czyli klasyczna Hierbas Serranas w wersji premium oraz imbirowa CBSé Jengibre.

Yerba mate CBSé

Sukces yerba mate CBSé to produkty wysokiej jakości, dobre opinie i…?

No właśnie, w czym tkwi bezprecedensowy sukces i silnie ugruntowana pozycja argentyńskiej CBSé? Wysoka jakość produktów wiąże się z milionem pozytywnych opinii, ale czy to wystarczy, by znaleźć się na szczycie wciąż poszerzającego się rynku yerba mate? W CBSé jest coś więcej. Po pierwsze, firma stawia na dobry PR i szeroko zakrojone akcje sponsoringowe. Nie od dziś firma dobrze znana jest z dużego zaangażowania w kontakt z klientami poprzez social media oraz udział w różnego rodzaju eventach. Jedną z najsłynniejszych inicjatyw, jaką zapoczątkowała CBSé, było zwrócenie się do konsorcjum Unicode o wprowadzenie do zestawu emotikonek symbolu odpowiadającego yerba mate. Dzięki wieloletnim staraniom i zaangażowaniu wielu fanów południowoamerykańskiego naparu, akcja zakończyła się sukcesem, a my od 2019 roku możemy używać emotki przedstawiającej matero: 🧉. Firma bardzo dba też o odbiór swoich produktów, stale wprowadzając innowacje i ulepszenia w ich oprawie graficznej tak, aby dostosować się do aktualnych trendów. Prawdziwy klucz do fenomenu CBSé leży jednak naszym zdaniem w niezwykłej dbałości o klienta. Każda z mieszanek jest efektem długiej pracy całej rzeszy ekspertów. Niezależnie od tego, której yerby skosztujemy, smak zawsze cechuje idealna równowaga. To niełatwe w dobie sztucznych aromatów i polepszaczy smaku. I tu dochodzimy do kolejnej ważnej kwestii. W produktach CBSé znajdziemy tylko i wyłącznie naturalne składniki! Chyba właśnie dlatego każdy łyk naparu gwarantuje lekkie i subtelne poczucie orzeźwienia, którego próżno szukać u konkurencji.

CBSé – yerba mate stworzona dla każdego

CBSé to yerba mate, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Owszem, jak na oryginalny, argentyński susz przystało, czuć w niej goryczkę i delikatną cierpkość, ale całość wypada w odbiorze dość lekko i przyjemnie. To yerba, którą można śmiało polecić każdemu – zarówno początkującym mateistom, jak i tym, którzy zdążyli już poznać wyrazisty charakter ostrokrzewu, ale chcą poszerzać swoje mateistyczne horyzonty o nowe doświadczenia smakowe. Znajdzie się coś zarówno dla fanów ziołowych kompozycji, słodkich i owocowych smaków oraz dla tych, którzy szukają mocnego źródła pobudzenia. Największym uznaniem wśród fanów argentyńskiej yerba mate cieszą się CBSé Energia Guaraná i CBSé Frutos Tropicales. Jeśli jeszcze ich nie próbowaliście, polecamy jak najszybciej nadrobić zaległości!

Czterdzieści pięć lat istnienia CBSé upłynęło pod znakiem nieustannego rozwoju i wdrażania rewolucyjnych innowacji. Czy argentyński producent jeszcze nas czymś zaskoczy? Patrząc na dynamikę, z jaką zaskarbia sobie gusta kolejnych smakoszy z całego świata, nie mamy wątpliwości, że tak. Wznosimy matera w górę i życzymy wszystkiego najlepszego!


Źródła informacji:

  1. Wikipedia: Yerba mate, CBSé.
  2. cbse.com.ar.

Polecane

CBSe Hierbas Cuyanas 0,5kg

CBSe Hierbas Cuyanas 0,5kg

17,14 zł brutto/1szt.(34,28 zł / kg brutto)
CBSe Endulife Con Stevia 0,5kg

CBSe Endulife Con Stevia 0,5kg

19,58 zł brutto/1szt.(39,16 zł / kg brutto)
CBSe Energia Guarana 0.5kg

CBSe Energia Guarana 0.5kg

14,55 zł brutto/1szt.(29,10 zł / kg brutto)
CBSe Frutos Tropicales (owoce tropikalne) 0,5kg

CBSe Frutos Tropicales (owoce tropikalne) 0,5kg

19,11 zł brutto/1szt.(38,22 zł / kg brutto)
CBSe Limon (cytrynowa) 0,5kg

CBSe Limon (cytrynowa) 0,5kg

16,47 zł brutto/1szt.(32,94 zł / kg brutto)
CBSe Miel (miodowa) 0,5kg

CBSe Miel (miodowa) 0,5kg

16,66 zł brutto/1szt.(33,32 zł / kg brutto)
CBSe Naranja (pomarańczowa) 0,5kg

CBSe Naranja (pomarańczowa) 0,5kg

16,62 zł brutto/1szt.(33,24 zł / kg brutto)
CBSe Pomelo 0.5kg (grejpfrut)

CBSe Pomelo 0.5kg (grejpfrut)

23,51 zł brutto/1szt.(47,02 zł / kg brutto)
CBSe Regulase Regularis 0.5kg

CBSe Regulase Regularis 0.5kg

22,50 zł brutto/1szt.(45,00 zł / kg brutto)
CBSe Silueta 0,5kg

CBSe Silueta 0,5kg

16,55 zł brutto/1szt.(33,10 zł / kg brutto)
CBSe Silueta Naranja (pomarańczowa) 0,5kg

CBSe Silueta Naranja (pomarańczowa) 0,5kg

16,71 zł brutto/1szt.(33,42 zł / kg brutto)
CBSe Hierbas Serranas (ziołowa) 0,5kg

CBSe Hierbas Serranas (ziołowa) 0,5kg

20,56 zł brutto/1szt.(41,12 zł / kg brutto)
pixel