Darmowa dostawa od 39,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2018-07-06

CBSé - czterdzieste urodziny legendy yerba mate

Świetnie kojarzona, a dla wielu wręcz kultowa marka obchodzi w tym roku czterdziestolecie swojego istnienia. CBSé to bezapelacyjny lider rynku smakowych i funkcjonalnych mieszanek yerba mate. Z okazji okrągłych urodzin przyjrzymy się nieco bliżej profilowi tej firmy. Zapraszamy do lektury!

Przedsiębiorstwo zadebiutowało w 1978 roku. Założona w San Francisco w argentyńskiej prowincji Cordoba firma z początku zatrudniała kilka osób i mieściła się w… garażu. Właściciele od początku wiedzieli, że aby zaistnieć na dużym i pełnym silnej konkurencji rynku, należy zaoferować klientom coś zupełnie nowego. Koncepcja zakładała stworzenie linii produktów z dodatkami smakowymi. Dziś prawie każda marka oferuje tego typu mieszanki. Cztery dekady temu była to jednak całkowita nowość. Główną inspiracją okazał się popularny w argentyńskim interiorze zwyczaj wzbogacania naparu o przyprawy lub kawałki owoców. Pomysłowość i chęć podjęcia ryzyka szybko się zwróciły. Jeszcze tego samego roku na półki sklepowe trafiła CBSé z dodatkiem górskich ziół i z miejsca stała się bestsellerem.

Sukces otworzył drzwi do dynamicznego rozwoju firmy. Zarobione fundusze pozwoliły na rozbudowę infrastruktury i utworzenie dużych plantacji. Rozpoczęły się śmiałe eksperymenty z kolejnymi odmianami smakowymi. Po mieszankach ziołowych przyszedł czas na owoce. Wersje z pomarańczą, cytryną i grejpfrutami to obecnie absolutna klasyka. Nie inaczej jest w przypadku wariacji z gruszkami, owocami leśnymi, truskawkami lub mango. Choć pojawiły się później, dziś cieszą się ugruntowaną pozycją pośród mateistów. Nie lada ciekawostką są tzw. Silueta, która dzięki funkcjonalnym dodatkom wspomaga odchudzanie. Fani słodyczy mogą z kolei liczyć na mieszanki z dodatkiem stewii i miodu.

W czym tkwi bezprecedensowy sukces i silnie ugruntowana pozycja CBSé? Nie chodzi wszak tylko o dobry PR i szeroko zakrojone akcje sponsoringowe, z których firma od zawsze była znana. Klucz do tego fenomenu leży naszym zdaniem w niezwykłej dbałości o klienta. Każda z mieszanek jest efektem długiej pracy całej rzeszy ekspertów. Niezależnie od tego, której skosztujemy, smak zawsze cechuje idealna równowaga. To niełatwe w dobie sztucznych aromatów i polepszaczy smaku. I tu dochodzimy do kolejnej ważnej kwestii. W produktach CBSé znajdziemy tylko i wyłącznie NATURALNE SKŁADNIKI! Chyba właśnie dlatego każdy łyk naparu gwarantuje lekkie i subtelne poczucie orzeźwienia, którego próżno szukać u konkurencji.

Czterdzieści lat istnienia CBSé upłynęło pod znakiem nieustannego rozwoju i wdrażania rewolucyjnych innowacji. Czy argentyński producent jeszcze nas czymś zaskoczy? Patrząc na dynamikę z jaką zaskarbia sobie gusta kolejnych smakoszy z całego świata, nie mamy wątpliwości, że tak. Wszystkiego najlepszego!

pixel