Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-03-05

Chcesz rzucić palenie? Być może pomoże ci w tym… yerba mate!

Nie raz słyszeliście pewnie określenie “popielniczka” w kontekście mocno goryczkowych, najczęściej paragwajskich yerba mate pokroju Pajarito. Wszystko przez skojarzenie charakterystycznego wędzonego aromatu z tytoniowym dymem. Tymczasem nie dość, że w przeciwieństwie do papierosów yerba mate ma pozytywny wpływ na zdrowie, może wręcz pomóc w walce z nikotynowym nałogiem! Dowiedzcie się, dlaczego!

Nikotyna silnie uzależnia, a szkodliwy wpływ papierosów na zdrowie każdego roku przyczynia się do śmierci milionów ludzi. Osoby zmagające się z tym nałogiem, zniechęcone nieudanymi próbami rzucenia, często uciekają się do alternatywnych metod. Ostatnio natknęliśmy się w internecie na wypowiedzi osób, które pozbyły się niezdrowego nawyku z pomocą naparów na bazie ostrokrzewu paragwajskiego!

Yerba mate w miejsce złego nawyku. O co konkretnie chodzi?

Nikotyna to substancja, która sprawia, że palenie tytoniu jest dla wielu z nas po prostu przyjemne. Jej działanie opiera się na wydzielaniu adrenaliny i prowadzi do krótkotrwałej, choć objawiającej się na różne sposoby stymulacji organizmu. Uzależnienie od papierosów to jednak coś więcej. Palacze szybko przyzwyczajają się również do całej “otoczki” i konkretnych ruchów wykonywanych podczas palenia. I to między innymi w tej kwestii, zdaniem niektórych internautów, może pomóc właśnie yerba mate. Bo czy z paleniem nie jest w pewnym sensie trochę jak z piciem yerby? Tykwa, podobnie jak papieros, pozwala zająć czymś rękę. Podczas przerwy w szkole czy pracy, można zabrać ją ze sobą na świeże powietrze i pozwolić sobie na kilka minut relaksu. Co więcej, warto zauważyć, że popijając yerbę przez bombillę wykonujemy podobny ruch do palacza biorącego “macha”.

Yerba Mate palenie papierosów

Yerba mate zamiast papierosa. Warto spróbować!

Dobrze wiemy, że walka z tytoniowym uzależnieniem może być ogromnym wyzwaniem. Nie chcemy więc w żaden sposób jej spłycać proponując rzekomo “rewolucyjne” rozwiązania. Wydaje nam się jednak, że warto w tej sytuacji dać yerba mate szanse. Kto wie, być może zdrowy nawyk sięgania po napar pomoże wyeliminować papierosy z Twojego życia na dobre?

Polecane

CBSe Energia Guarana 0.5kg

CBSe Energia Guarana 0.5kg

19,50 zł brutto
39,00 zł / kg brutto
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

26,94 zł brutto
53,88 zł / kg brutto
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

21,54 zł brutto
43,08 zł / kg brutto
pixel