Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-12-03

Niecodzienne odkrycie argentyńskich służb. Tysiące dolarów w ciężarówce z yerba mate!

W dzisiejszym wpisie o nietypowych znaleziskach podczas rutynowej kontroli na jednej z argentyńskich dróg. W pojazdach przewożących yerba mate ukryto kilkadziesiąt tysięcy dolarów! Gdzie dokładnie znajdowały się pieniądze i skąd mogły pochodzić? Czy sprawa ma wymiar kryminalny? News zza oceanu omawiamy na blogu!

Jak podaje portal informacyjny lanacion.com.ar, do niecodziennej sytuacji doszło na drodze krajowej nr 14, w okolicach granicy argentyńskich prowincji Corrientes i Entre Ríos. W ramach rutynowych kontroli pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali ciężarówkę jadącą z Misiones. Okazało się, że pojazd przewozi spory ładunek yerba mate. Początkowo, nic nie wzbudzało szczególnych podejrzeń. Misiones to region słynący z upraw ostrokrzewu, więc tego typu towar na trasie to bardzo powszechny widok. Uwagę żandarmów zwróciło jednak kilka pojedynczych opakowań o nienaturalnie zdeformowanym kształcie. W środku kryły się nylonowe worki, a wewnątrz nich... mnóstwo gotówki, łącznie ponad 51 tysięcy dolarów w banknotach o nominale 100 dolarów. Zapytany o ich pochodzenie kierowca wyjaśniał, że przejął transport od dystrybutora w miejscowości Apóstoles i miał dostarczyć całość do Cañuelas w okolicach Buenos Aires. Jednocześnie zapewniał, że nie miał pojęcia o podejrzanych pakunkach.

yerba mate dolary ciezarowkaźródło: www.lanacion.com.ar

Sprawa nie budziłaby aż tak dużego zainteresowania, gdyby nie fakt, że dosłownie tego samego dnia zatrzymano jeszcze jedną ciężarówkę z yerba mate, w której również natknięto się na pokaźną ilość gotówki. W Volkswagenie Amarok poruszającym się drogą nr 34 z Estancia “La Frontera” do miejscowości Tartagal funkcjonariusze znaleźli 26 tysięcy dolarów. Podobnie jak w poprzednim przypadku, kierowca pojazdu również zaprzeczył, jakoby miał wiedzieć cokolwiek na temat ukrytych pieniędzy. Warto zaznaczyć, że samo posiadanie i transportowanie większej gotówki nie jest w Argentynie niedozwolone. Podlega jednak wcześniejszemu zgłoszeniu, co w żadnych z obu przypadków nie zostało zrobione. Trudno zaprzeczyć też, że sam fakt tak skrzętnego ukrycia pieniędzy budzi wątpliwości. Policja podejrzewa, że dolary mogły pochodzić z działalności przestępczej, dlatego zadecydowano o rozpoczęciu śledztwa. Sami kierowcy nie zostali jednak aresztowani i ostatecznie pozwolono im ruszyć w dalszą drogę. Miejmy nadzieję, że przewożona przez nich yerba mate dotarła do pod docelowy adres bez żadnych dodatkowych przeszkód!

pixel