Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-01-01

Noworoczne postanowienia: odchudzanie z yerba mate

Choć rok 2020 nie rozpieszczał nikogo z nas, nareszcie dobiega końca. Po tym trudnym czasie warto określić swoje cele do zrealizowania w roku kolejnym. Jednym z najczęściej podejmowanych postanowień noworocznych jest utrata wagi i rozpoczęcie zdrowego stylu życia. Yerba mate może być w tym bardzo pomocna, więc jeśli to także Twój cel, dowiedz się więcej o jej wpływie na organizm!

Yerba mate a odchudzanie – jak działa?

Yerba mate jest bogata w naturalną kofeinę, której zawdzięczamy przede wszystkim właściwości pobudzające, dzięki którym yerba mate została doceniona na całym świecie. Ponieważ doskonale pobudza, może stanowić zdrowszy zamiennik napojów energetycznych i pobudzać przed treningami. Okazuje się także, że substancja ta pełni także funkcję czynnika aktywnego, którego zadaniem jest przyspieszenie metabolizmu. Ostrokrzew paragwajski ma jednak więcej zalet - po wypiciu wywołuje uczucie sytości, co może powstrzymać od podjadania osoby, które mają do niego tendencję. Warto wziąć pod uwagę, że to właśnie przez niekontrolowane i częste podjadanie między posiłkami często przybiera się na wadze! Co więcej, yerba mate może mieć także działanie moczopędne - częstsze oddawanie moczu sprzyja oczyszczaniu organizmu z toksyn.

Yerba mate na odchudzanie – jakich składników szukać?

Wielu producentów wprowadziło do swojej oferty produkty dedykowane osobom pragnącym stracić na wadze, a także tym, które szukają wsparcia dla swojego układu pokarmowego. Wiele marek zdecydowało się np. na wprowadzenie produktów typu silueta, które mają przyspieszać metabolizm i wspomagać układ trawienny. Jeśli właśnie takich efektów oczekujesz od naparów, w składzie produktów szukaj składników znanych z pozytywnego wpływu na układ trawienny, np. mięty - to roślina doskonale znana każdemu. Nadaje naparom orzeźwiającego aromatu i koi dolegliwości układu pokarmowego. Oprócz mięty warto zwrócić uwagę na obecność kopru włoskiego, czystka, a także boldo. Kompozycje z dodatkiem ziół nie tylko pozytywnie wpływają na metabolizm i samopoczucie, ale też doskonale smakuje. Przekonaj się i nie pozwól, by noworoczne postanowienia przepadły już w styczniu!

Polecane

CBSe Silueta 0,5kg

CBSe Silueta 0,5kg

18,61 zł brutto/1szt.(37,22 zł / kg brutto)
CBSe Silueta Naranja (pomarańczowa) 0,5kg

CBSe Silueta Naranja (pomarańczowa) 0,5kg

13,72 zł brutto/1szt.(27,44 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Silueta 0,5kg

Verde Mate Green Silueta 0,5kg

26,45 zł brutto/1szt.(52,90 zł / kg brutto)
pixel