Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2020-08-18

Organiczna yerba mate − dlaczego jest lepsza niż zwykła?

organiczna yerba mate bio mate yerba mate ekologiczna

Ekologiczny tryb życia trwa w najlepsze i powoli przestaje być chwilową modą, a staje się zdrowym nawykiem − nareszcie! Z tego powodu rosnącą popularnością cieszy się żywność bio. Dotyczy to jednak nie tylko warzyw i owoców − rośnie także zainteresowanie organiczną yerba mate. Dlaczego warto sięgnąć po produkty z certyfikatem?


Organiczna yerba mate − gwarancja jakości

Zalety organicznej yerba mate docenią nie tylko osoby poszukujące najwyższej jakości, lecz wszyscy, którzy pragną podejmować świadome decyzje konsumenckie. Susze organiczne pochodzą z plantacji yerba mate przestrzegających wszelkich norm ekologicznych, które nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko. W przeciwieństwie do zwykłych plantacji uprawa ostrokrzewu paragwajskiego na plantacjach organicznych przebiega zgodnie z naturalnym cyklem wegetacyjnym roślin i nie wykorzystuje pestycydów, czyli sztucznych środków ochrony. Co więcej, tego typu plantacje yerba mate najczęściej współistnieją z naturalnymi ekosystemami, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla występujących w danych regionach gatunków roślin i zwierząt. Firmy, które nie działają w zgodzie z normami ekologicznymi, mogą zbytnio ingerować w środowisko naturalne. Tymczasem, w przeciwieństwie do marek proponujących zwykłą mate, plantacje organiczne to bardzo często niewielkie przedsiębiorstwa rodzinne o najwyższej etyce pracy i produkcji. Jeśli chcesz mieć realny wpływ na środowisko, zawsze zwracaj uwagę na politykę danej marki!

yerba mate

Najlepsza yerba mate z certyfikatem organicznym

Jeśli chcesz sięgnąć po produkty organiczne z najwyższej półki, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu www.MateMundo.pl. Wartą polecenia marką organicznych yerb jest Soul Mate Organica, np. Anís z dodatkiem anyżu − zarówno susz, jak i wszelkie dodatki smakowe pochodzą z ekologicznych upraw, co składa się na produkt najwyższej jakości. Cała plantacja i produkcja Soul Mate opiera się na sposobach tradycyjnych, sprzyjających ochronie bioróżnorodności. Do pielęgnacji roślin nie wykorzystuje się pestycydów. Nawet opakowania produktów tej marki wykonane są z materiałów zdatnych do recyklingu! Soul Mate ma w swojej ofercie zarówno tradycyjne susze, jak i mate w torebkach.
yerba mate


Dobrą alternatywę stanowi zielona organiczna Verde Mate Green Organica powstająca na ekologicznej plantacji w Brazylii. To pierwszy w rodzinie Verde Mate Green produkt organiczny. Uprawa ostrokrzewu paragwajskiego, z której wywodzi się ten produkt, wspiera ideę zrównoważonego rozwoju, a jej działalność regulowana jest specjalnymi normami ekologicznymi organów certyfikujących. Innym ciekawym, stuprocentowo naturalnym urozmaiceniem będzie także Guayusa Pachamama, czyli pierwsza w Polsce guayusa wywodząca się z nagrodzonego certyfikatem organiczności przedsiębiorstwa w Ekwadorze. Guayusa często nazywana jest siostrą yerba mate, ponieważ powstaje z krzewu blisko spokrewnionego z ostrokrzewem paragwajskim. Choć tak samo jak ona jest silnym stymulantem i źródłem minerałów, ma jednak o wiele delikatniejszy smak. Pachamama dorasta na uprawie w otoczeniu amazońskiej dżungli, zbiorów dokonuje się ręcznie, a proces produkcji przebiega w zgodzie z naturalnym cyklem rozwoju roślin. Guayusa występuje także w wersjach smakowych, np. z cytryną i miętą. Wybierając organiczną yerba mate, możesz być z siebie dumny: wspierasz ekologiczne uprawy i masz swój udział w ochronie środowiska!

Polecane

Verde Mate Green Organica 0,5kg

Verde Mate Green Organica 0,5kg

33,31 zł brutto
66,62 zł / kg brutto
Guayusa Pachamama – 100g – organiczna

Guayusa Pachamama – 100g – organiczna

21,43 zł brutto
214,30 zł / kg brutto
Soul Mate Organica Anis 0,5kg (organiczna)

Soul Mate Organica Anis 0,5kg (organiczna)

34,28 zł brutto
68,56 zł / kg brutto
pixel