Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-05-14

Smocza yerba mate z wyjątkowymi dodatkami. Musicie jej spróbować!

Producent brazylijskiej Verde Mate Green zdążył nas już przyzwyczaić do śmiałych eksperymentów smakowych. Owocem najnowszego z nich jest tajemnicza Verde Mate Green Dragon. Yerba ze smokiem to jedna z najciekawszych kompozycji marki. Oto, dlaczego warto jej spróbować!

Chyba nie musimy szerzej wyjaśniać Wam znaczenia terminu “dragon”. Co jednak smok z nazwy najnowszej Verde ma wspólnego z samą yerba mate? Otóż w przypadku najnowszej propozycji brazylijskiego producenta mamy do czynienia z wariacją o smaku… dragonfruit, słynnego “smoczego owocu” znanego również jako pitaja. Smakowity i słodki miąższ o kuszącym zapachu od wieków pobudza zmysły mieszkańców Dalekiego Wschodu. W ostatnich latach coraz częściej możemy spotkać pitaję również w sklepach w Europie. Jest doskonała w roli słodkiej naturalnej przekąski. Sprawdza się również jako dodatek do owsianek czy smoothie. A jak wypada w połączeniu z yerba mate? Jak na razie żaden znany nam plantator nie zdecydował się na tego typu fuzję. Verde Mate Dragon można więc uznać za absolutnie prekursorski produkt. I choć pionierzy często mają pod górkę, a przebicie się nowatorskiego pomysłu do głównego nurtu może potrwać, nie mamy wątpliwości, że “smocza yerba” brazylijskiego producenta to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Verde Mate Green Dragon. Potęga naturalnych składników!

Kompozycja należy do najbogatszych na rynku; naturalne dodatki stanowią tutaj ponad 20% całości! Tuż po otwarciu paczki dobiega nas delikatnie słodki aromat przywołujący skojarzenia z tropikami. Doskonale harmonizuje się z nim świeża i łagodna zielona yerba mate, sprawiając wrażenie wręcz stworzonej do tego typu fuzji. Istotną rolę odgrywają owoce. Obficie występujące tu jabłka, czarna porzeczka i aronia wprowadzają odrobinę kwaskowy charakter. Wtóruje im dodatek trawy cytrynowej. Przeciwwagą jest dla nich z kolei słodka kandyzowana papaja i zmysłowe płatki róży. Za nutę orzeźwienia odpowiada natomiast domieszka mięty pieprzowej. Zamknięciem, a jednocześnie idealnym spoiwem wszystkich zastosowanych składników jest naturalny aromat pitai. To właśnie dzięki niemu przyjemna, choć trudna do zdefiniowania całość nabiera bardziej jednoznacznego charakteru.

yerba mate verde mate dragon - blog MateMundo

Jak działa Verde Mate Green Dragon?

Plantator z brazylijskiej Parany zawsze dbał o to, by jego yerba mate zawierała dużo kofeiny jednocześnie zapewniając delikatne wrażenia smakowe. Nie inaczej jest w przypadku premierowej Verde Mate Green Dragon. Całość sprawia wrażenie bardzo harmonijnej i szybko przynosi uczucie pobudzenia i rześkości. Dużą zaletą jest doskonała wydajność suszu. Możemy wielokrotnie uzupełniać napar o świeżą wodę, a on wciąż będzie oddawał swe cenne właściwości i walory. Z uwagi na swój stosunkowo łagodny charakter, najnowsza Verde bez wątpienia sprawdzi się jako produkt dla początkujących. Z pewnością nie odstraszy nikogo zbyt goryczkowym aromatem. Będzie natomiast świetnym wprowadzeniem w świat yerby i zmotywuje do spróbowania kolejnych kompozycji tej i innych marek. Oczywiście bardziej doświadczeni mateiści również znajdą tu coś dla siebie. Jak wspominaliśmy wcześniej, Verde Mate Green Dragon to całkowicie pionierski produkt, który wymyka się prostym klasyfikacjom i trudno porównać go z czymkolwiek innym. Krótko mówiąc, dajcie się na nią skusić, nie pożałujecie!

Polecane

Verde Mate Green Dragon 0,5kg

Verde Mate Green Dragon 0,5kg

33,31 zł brutto/1szt.(66,62 zł / kg brutto)
Verde Mate Dragon 50 g

Verde Mate Dragon 50 g

5,87 zł brutto/1szt.(117,40 zł / kg brutto)
Yerbera – Puszka + Verde Mate Green Dragon 0,5kg

Yerbera – Puszka + Verde Mate Green Dragon 0,5kg

53,89 zł brutto/1szt.(107,78 zł / kg brutto)
pixel