Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-03-08

W Dzień Kobiet odkrywamy Pachamamę!

Pachamama

To ona odpowiada za porządek świata. Do niej rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej wznosili modły o sprzyjającą aurę i urodzajne plony. „Matka Ziemia”, „Matka Natura”. Kobieta. Pachamama – inkaska bogini, która stała się patronką marki Guayusa Pachamama. Z okazji Dnia Kobiet przyjrzyjmy się bliżej jej postaci.

Pachamama – najważniejsza kobieta w wierzeniach Indian

Setki lat temu rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej wierzyli, że wszystkie elementy świata są ożywione i osobowe. Żyli w zgodzie z naturą. Z biegiem lat kształtował się ich bogaty, różnorodny folklor i mitologia. Jednym z mitycznych bóstw w indiańskim panteonie była kobieta – Pachamama. Czcili ją zamieszkujący górzyste tereny Andów Inkowie. Wierzyli, że jest ona matką całego świata, źródłem wszystkiego, co ich otaczało: wody, ziemi, słońca i księżyca. Gdy składali jej ofiary z zebranych plonów i lam, które hodowali, bogini okazywała swoją hojność i troskę, zapewniając urodzaj, żyzną glebę i sprzyjającą pogodę. Niekiedy Pachamama okazywała swój gniew, sprowadzając na Indian katastrofy i niesprzyjające zjawiska klimatyczne. Była to kara za zbyt silne eksploatowanie natury. Pachamamę wyobrażano sobie jako kobietę niosącą plony – ziemniaki lub liście koki. Po kolonizacji obu Ameryk wierzenia tubylców zaczęły przeplatać się z wpajanym im przez kolonizatorów chrześcijaństwem, a Pachamamę zaczęto utożsamiać z Matką Boską. Jedno pozostało niezmienne – Pachamama w świadomości mieszkańców Ameryki Południowej do dziś jest uosobieniem naturalnego bogactwa ziemi, życzliwości i troski o ludzi. Nic dziwnego, że stała się patronką marki Pachamama, oferującej naturalne źródło energii, jakim jest guayusa.

Guayusa i yerba mate – siła dwóch sióstr

8 marca to wspaniała okazja, by sprawić przyjemność bliskiej osobie i obdarować ją wyjątkowym prezentem. Twoja dziewczyna, koleżanka z pracy, sąsiadka, a może mama jest fanką yerby? A może jedna z bliskich Ci kobiet interesuje się zdrową żywnością i stylem życia? Mamy coś, co może się im spodobać! Guayusa i yerba mate to magiczne siostry, które w całkowicie zdrowym i naturalnym wydaniu dostarczają dużą dawkę energii na cały dzień. To doskonała, zdrowsza alternatywa kawy i napojów energetycznych, po którą zdecydowanie warto sięgnąć! Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy do zakładki „Promocje” w naszym sklepie, gdzie znajdziesz mnóstwo wyjątkowych okazji i pomysły na prezenty dla bliskich osób. Yerba mate, akcesoria, zestawy i wiele, wiele innych tylko teraz w atrakcyjnych cenach!

To nie wszystko! Z okazji święta płci pięknej uruchamiamy specjalną promocję: -20% na wszystkie produkty marki Guayusa Pachamama z kodem PACHAMAMA20. Spiesz się, promocja trwa tylko do 10 marca! A wszystkim yerbaciarom i guayusiarom życzymy: na zdrowie!

Pachamama
pixel