Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-08-03

Yerba mate El Fuego - moc dzikiego żywiołu

Na wirtualnych półkach naszego sklepu internetowego właśnie pojawiła się nowość - yerba mate El Fuego. Intensywna, mocna, pełna południowoamerykańskiej energii, prawdziwie paragwajska yerba mate. Gratka dla mocno wtajemniczonych miłośników naparu Indian Guarani!

El Fuego. Siła ognia

Dziś przedstawiamy wam nowość. Prawdziwie paragwajską, mocno pobudzającą yerba mate El Fuego. To yerba dla koneserów klasycznego smaku „zielonego złota” Ameryki Południowej, dla miłośników intensywnych wrażeń, wyczuwalnej, charakterystycznej goryczki, wyrazistych nut smakowych i aromatycznych. Doskonałe odwzorowanie tradycyjnej, paragwajskiej yerba mate, jaką pili jej pierwsi odkrywcy, Indianie Guarani - wędzonej dymem wprost z paleniska, przywodzącej na myśl zapach leśnych drzew, dymu i palonego w ogniu drewna. Yerba El Fuego to także klasa sama w sobie. Powstaje na prestiżowej plantacji położonej na południu Paragwaju, w departamencie Itapúa, gdzie plantatorzy uważnie dbają o każdą roślinkę, doglądając je, a następnie precyzyjnie wybierając najlepsze i najzdrowsze listki i gałązki, które ostatecznie trafiają do paczki yerba mate. Nazwa marki nie jest przypadkowa. „El fuego” to w języku hiszpańskim ogień. Odnosi się to nie tylko do mocy, jaką ma ta yerba - jest to jedna z najsilniej pobudzających yerba mate na rynku. Nazwa jest też odniesieniem do sposobu produkcji, w którym wykorzystuje się znaną od wieków w tradycji yerba mate metodę - barbacuá. Metoda ta polega na suszeniu ostrokrzewu paragwajskiego przy pomocy dymu i ognia. Dzięki temu yerba mate nabiera intensywnego smaku i charakterystycznego, wędzonego aromatu.

Yerba mate El Fuego w sklepie MateMundo.pl

El Fuego - klasyczne smaki wprost z Paragwaju

Na początek marka El Fuego przygotowała dla was trzy mocno klasyczne warianty silnie pobudzającej yerba mate. Choć każda z nich różni się nieco dodatkami, to łączy je kilka cech wspólnych. Po pierwsze - jakość. Bazą każdej kompozycji El Fuego jest gorzka, typowo paragwajska yerba mate, najwyższej jakości. Już od pierwszego łyku naparu czuć wielowymiarowość smaków i niepowtarzalną głębię. Ostrzegamy jednak, że nie jest to yerba dla każdego. Niektórzy, szczególnie początkujący mateiści, mogą zrazić się mocą, jaką niosą ze sobą zmielone listki i patyczki w paczce El Fuego. To yerba mate dla odważnych! Po drugie - natura. Każdy z wariantów El Fuego stworzony jest z wyłącznie naturalnych składników. Dodatkowo, marka El Fuego rezygnuje z aromatów. To czysty smak natury. Po trzecie - tradycja. El Fuego pochodzi z Paragwaju - najcieplejszego kraju Ameryki Południowej. Tradycją jest tam picie yerba mate nie tylko w klasycznej, ciepłej formie, ale też na zimno - jako doskonale orzeźwiające w upał tereré. Jak na paragwajską yerba mate przystało, każdy z wariantów El Fuego można przygotować w dwóch wersjach i będą smakować równie doskonale. Polecamy!

El Fuego Elaborada

Klasyczna, paragwajska yerba mate, bez żadnych dodatków. Elaborada, czyli yerba mate składająca się z dość drobno zmielonych listków, sporej ilości patyczków i pyłu, w którym drzemie prawdziwa moc. Już przy pierwszym otwarciu paczki El Fuego czuć intensywny zapach dymu, w którym suszony był ostrokrzew. Intensywny jest także smak - utrzymuje się długo i wystarcza na kilka zalań wodą. Koneserzy mocnych smaków z pewnością pokochają smak El Fuego Elaborada. To też doskonała baza do tworzenia własnych, spersonalizowanych kompozycji.

El Fuego Energia Guarana

El Fuego Energia Guarana to mocne połączenie trzech składników o ogromnym pobudzającym potencjale. Połączone zostały tu dwa gatunki ostrokrzewu: Ilex paraguariensis i Ilex guayusa. Każdy z nich zawiera sporą dawkę kofeiny, która pobudza i dodaje energii. Jakby tego było mało, w składzie znajduje się też owoc guarany, która także zawiera kofeinę! Mocarne połączenie dla odważnych!

El Fuego Menta Limon

Wśród wariantów typowo paragwajskiej yerba mate nie mogło zabraknąć tego połączenia - mięty i cytryny. Paragwajczycy, przyrządzając tereré, często dodają do swojej guampy plasterki cytryny, sok z cytrusów i świeże listki mięty. Lodowaty napój w takiej kompozycji doskonale orzeźwia i chłodzi. El Fuego Menta Limon odwzorowuje ten smak, dzięki doskonale dobranym dodatkom, które współgrają ze sobą w smaku i aromacie, a także lekko łagodzą intensywność paragwajskiej odmiany yerba mate. Jest tu trawa cytrynowa, mięta, boldo, skórka cytryny i werbena cytrynowa. Nic, tylko zalać zimną wodą, dodać kostki lodu i cieszyć się tym cudownym smakiem!

Polecane

El Fuego Elaborada 0,5 kg

El Fuego Elaborada 0,5 kg

26,45 zł brutto/1szt.(52,90 zł / kg brutto)
El Fuego Energia Guarana 0,5 kg

El Fuego Energia Guarana 0,5 kg

26,45 zł brutto/1szt.(52,90 zł / kg brutto)
El Fuego Menta Limon 0,5 kg

El Fuego Menta Limon 0,5 kg

26,45 zł brutto/1szt.(52,90 zł / kg brutto)
pixel