Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2020-07-13

Yerba mate pomaga schudnąć. Są na to dowody naukowe!

Na łamach bloga naszego sklepu yerba mate nie raz poruszaliśmy temat właściwości odchudzających ostrokrzewu paragwajskiego. Dziś przyjrzymy się sprawie z nieco innej perspektywy. Argentyńscy naukowcy postanowili przyjrzeć się efektom spożycia yerby na cholesterol i tkankę tłuszczową i przeprowadzili badanie z udziałem grupy ochotników. Jakie przyniosło rezultaty? Opisujemy je w tekście!

Yerba mate i jej właściwości odchudzające. Jak działa ostrokrzew?

Odchudzające właściwości yerba mate to, obok dużej zawartości kofeiny, jeden z głównych czynników, dla których coraz więcej osób sięga po popularny południowoamerykański napar. Efekt w postaci redukcji wagi związany jest m.in. z "oszukiwaniem" receptorów głodu w jelicie grubym, przyswajaniem mniejszej ilości tłuszczów, hamowaniem jednego z etapów syntezy cholsterolu oraz ogólnym przyspieszeniem metabolizmu. Szerszy opis tych własności znajdziecie w jednym z naszych wcześniejszych tekstów. Oczywiście sam ostrokrzew paragwajski to nie wszystko. By uzyskać szczupłą sylwetkę, konieczna jest również zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Trudno jednak zaprzeczyć, że yerba mate będzie istotnym sojusznikiem w zrzucaniu zbędnych kilogramów. Dowodzą tego badania, o których przeczytacie w dalszej części tekstu.

Kuracja odchudzająca z yerba mate. Badanie argentyńskich naukowców.

W dzisiejszym wpisie blogowym wpisie przyjrzymy się badaniom naukowców z argentyńskiego Universidad Juan Agustín Maza. Postanowili oni sprawdzić, jak spożywanie yerby przełoży się na redukcję wagi. Do badania zaproszono kobiety zmagające się z problemem otyłości, podzielono je na dwie grupy i opracowano im kompleksowy jadłospis. Osobom z pierwszej grupy polecono spożywanie dwóch litrów wody dziennie. Druga grupa, zamiast wody, miała pić yerba mate. Co 15 dni przeprowadzano rutynowe badania. Sprawdzano poziom cholesterolu i triacylogliceroli oraz wagę. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania!

Jak stwierdził Rafael Pérez Elizalde, kierownik uniwersyteckiego laboratorium chorób układu trawiennego, między dwiema grupami poddanymi eksperymentowi odnotowano zauważalne różnice. Poziom złego cholesterolu u osób, którym podawano yerba mate był średnio o 15% niższy niż u pijących wodę. Zauważono też znaczny, bo aż trzydziestopięcioprocentowy spadek poziomu triacylogliceroli. Warto przy tym raz jeszcze podkreślić, że jedyną różnicą w jadłospisie obu badanych grup była obecność (lub jej brak) naparów na bazie yerba mate.

zdjęcie z yerba mate na odchudzanie

Yerba mate na odchudzanie. Specjalne wariacje dostępne również w naszym sklepie!

Jak widać, skuteczność kuracji odchudzającej z yerba mate znajduje potwierdzenie także w badaniach naukowych. Mamy nadzieję, że zachęci to osoby pragnące zrzucić zbędne kilogramy do włączenia jej w swoją dietę. Zanim jednak ruszycie na zakupy w naszym sklepie yerba mate, chcielibyśmy wspomnieć co nieco o specjalnych mieszankach yerba mate i ziół dedykowanych własnie odchudzaniu. Jak wiadomo, naturalne składniki takie jak boldo, mięta, rumianek czy koper doskonale wspierają procesy metaboliczne w organizmie. Znajdziecie je w produktach oznaczonych terminem "silueta", oznaczającym po hiszpańsku "sylwetkę". Na szczególną uwagę zasługują tu naszym zdaniem paragwajska Guarani Silueta, Verde Mate SiluetaYaguar Silueta oraz CBSé Silueta. Każda z nich jest dostępna w naszym sklepie yerba mate.

Polecane

CBSe Silueta 0,5kg

CBSe Silueta 0,5kg

16,55 zł brutto/1szt.(33,10 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Silueta 0,5kg

Verde Mate Green Silueta 0,5kg

28,41 zł brutto/1szt.(56,82 zł / kg brutto)
Guarani Silueta 0,5kg

Guarani Silueta 0,5kg

21,55 zł brutto/1szt.(43,10 zł / kg brutto)
Yaguar Silueta 0.5kg

Yaguar Silueta 0.5kg

20,57 zł brutto/1szt.(41,14 zł / kg brutto)
pixel