Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2019-08-29

Yerba mate w... kapsułkach? Nowy pomysł Argentyńskich producentów.

yerba mate w kapsułkach

Yerba mate można serwować w różnej formie. Najbardziej lubimy klasykę w postaci tykwy pełnej ulubionego suszu zalanego ciepłą, choć nie gorącą wodą. Niektórzy preferują jednak inne rozwiązania. Ostrokrzew można przecież parzyć w dzbanku typu french press lub z herbacianych torebek. Wszystko wskazuje na to, że lista ta niedługo poszerzy się o kolejną formę przygotowania. Co powiecie na yerba mate z ekspresu parzoną w kapsułkach?

Yerba mate w kapsułkach. Najnowsza propozycja argentyńskiego Narodowego Instytutu Yerba Mate

W Buenos Aires niedawno zakończyły się coroczne targi rolnicze La Rural. Jak co roku, pojawiło się tam stoisko Instituto Nacional de la Yerba Mate. Wywodząca się z Posadas w prowincji Misiones organizacja zajmuje się wspieraniem rodzimego przemysłu yerba mate. Opracowuje nowe standardy produkcji, publikuje biuletyny i prace naukowe oraz dba o promocję argentyńskiej yerby w kraju i zagranicą. Tym razem INYM postanowiło zaskoczyć odwiedzających pewnym bardzo nowatorskim rozwiązaniem. Zaprezentowano specjalne kapsułki z yerba mate wzorowane na popularnym Nespresso. Jak zapewniają pomysłodawcy, umieszczając je w ekspresie do kawy, otrzymamy pełnowartościowy napar bez fusów i z charakterystyczną pianką.

Pierwsze pozytywne recenzje i eksportowe plany Argentyńczyków. Spróbowalibyście yerba mate w kapsułkach?

Prócz tradycyjnej yerba mate bez dodatków, przygotowano trzy smakowe wariacje produktu. Pierwsza z nich zawiera korzenne dodatki w postaci imbiru, kardamonu i cynamonu. Druga powstała na bazie owoców leśnych. Trzecia z nich stanowi fuzję yerba mate i ziół. Darmowa degustacja przyciągnęła wielu chętnych. Napar spotkał się z przychylnymi recenzjami odwiedzających. Pomysłodawcy zakładają, że docelowym rynkiem zbytu dla yerba mate w tej niecodziennej formie byłaby Europa i Stany Zjednoczone. A Wy skusilibyście się na ten produkt gdyby był dostępny w naszym sklepie?

pixel