Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kawy

( ilość produktów: 50 )

To nie pomyłka! W naszym internetowym sklepie znajdziecie nie tylko najwyższej jakości susz ostrokrzewu paragwajskiego. Wszak pobudzenie nie jedno ma imię. Właśnie dlatego w ofercie MateMundo.pl znajdziecie też wysokogatunkową ziarnistą kawę arabica, pochodzącą z najlepszych upraw położonych w różnych regionach świata. Kawa z rzemieślniczej palarni kawy Mary Rose zawiera dużo kofeiny i jednocześnie cechuje się wspaniałym wyważonym smakiem. Nie mamy wątpliwości, że zapewni moc pobudzenia w prawdziwie klasycznym wydaniu!

Gorzka, z cukrem czy z mlekiem? Najpopularniejszy napój na świecie

Wiemy, że wśród Was jest wielu kawoszy. Sami, choć jesteśmy zafascynowani „zielonym złotem” Indian Guarani, czasem lubimy coś zmienić i wypić w przerwie od pracy „małą czarną”. Jedni z nas piją kawę czarną i gorzką, inni łagodniejszą wersję - z mlekiem, jeszcze inni z kilkoma łyżeczkami cukru lub z jakimiś wymyślnymi syropami. Wszystkich nas łączy jedno - chęć zrelaksowania się przy kubku pysznego, cudownie aromatycznego napoju! A czy wiecie, że kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie? Każdego roku produkowanych jest około 10 miliardów kilogramów kawy, a każdego dnia na całym świecie wypijanych jest miliard filiżanek tego czarnego napoju! Największym producentem jest Brazylia, a największymi miłośnikami kawy są mieszkańcy Europy.

Kawa rzemieślnicza Mary Rose - z palarni kawy wprost do sklepu internetowego

Dzięki współpracy z marką Mary Rose, która ma własną, niewielką palarnię kawy, do oferty naszego sklepu internetowego wprowadziliśmy doskonałą, świeżo paloną, ziarnistą kawę rzemieślniczą. Doświadczony roaster, który uwielbia dobrą kawę i od lat interesuje się tym tematem, szlifując swoje umiejętności do perfekcji, wypala surowe ziarenka kawy w niewielkim piecu, dbając o to, aby z każdego z nich wydobyć maksimum smaku i aromatu. Do każdego opakowania kawy kraftowej Mary Rose trafiają najlepsze ziarna kawy arabica o najwyższej jakości. Wypalone w uniwersalnym stopniu omniroast, nie wcześniej niż trzy tygodnie przed sprzedażą. Świeżą, aromatyczną kawę sprzedajemy w dwóch wariantach wagowych - 1 kilogram i 400 gram, a każde opakowanie opatrujemy czytelną etykietą, na której znajdują się wszystkie najistotniejsze informacje: region i wysokość uprawy, metoda obróbki i palenia ziaren oraz odmiana botaniczna.

Najlepsza kawa z całego świata

Współpraca palarni kawy Mary Rose z naszym sklepem internetowym zaowocowała we wprowadzenie na nasze wirtualne półki sklepowe najlepszej kawy rzemieślniczej, o jakości specialty, pochodzącej z całego świata. Wprawieni kawosze najbardziej cenią ziarna, które pochodzą z Brazylii. Nie mogło więc zabraknąć u nas najlepszej brazylijskiej kawy! Cerrado, Mogiana i Guaxupé - z tych trzech regionów pochodzi kawa, którą od niedawna mamy w ofercie. Ziarna wydobywane są z kawowca, który uprawiany jest na niewielkich, lokalnych plantacjach. Po zbiorach są uważnie selekcjonowane i poddawane naturalnej obróbce - schną w promieniach słońca. W ofercie naszego sklepu mamy także kawy kraftowe pochodzące z innych amerykańskich krajów: z Meksyku, Salwadoru, Kolumbii, Kostaryki i Nikaragui. Zaskoczeniem jest bogata w smaku i aromacie kawa indyjska, pochodząca z regionu Karnataka, a jeszcze większą niespodzianką jest ugandyjska kawa rzemieślnicza, pochodząca wprost z serca dzikiej Afryki.

Kraftowa kawa ziarnista wypalona w stopniu omniroast

Kawę można przygotować na milion sposobów - w profesjonalnym ekspresie ciśnieniowym lub w zwykłej kafetierce, za pomocą aeropressu lub frenchpressu lub bardziej alternatywnymi metodami, jak przy pomocy dripa, chemexa czy syfonu. Każdy sposób jest inny i każdy z nich wpływa na smak i strukturę naparu, jaki powstaje. Na dodatek, chcąc przygotować kawę daną metodą, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie ziarna. Ciemno palone ziarna raczej nie sprawdzą się przy parzeniu za pomocą chemexa albo dripa. Jasno palone ziarna również muszą być odpowiednio potraktowane. Osobom niezaznajomionym z tematem to wszystko może się wydawać bardzo skomplikowane. Z odsieczą przychodzi innowacyjny, bardzo uniwersalny stopień palenia ziaren kawy - omniroast. Wypada pomiędzy kawami jasno i ciemno palonymi, choć nie jest to średni stopień palenia kawy. Największą zaletą kaw wypalonych w stopniu omniroast jest to, że można je zaparzyć praktycznie każdą metodą, a jednocześnie ziarna kawy zachowują swoje walory smakowe i aromatyczne. Wszystkie kawy Mary Rose są wypalane właśnie tą metodą.

Rób zakupy u nas!

O naparach wiemy wszystko, dlatego z przyjemnością dokładniej opiszemy walory poszczególnych produktów. Wybierając kawę z naszej oferty, z pewnością będziecie zadowoleni z zakupów. Do zobaczenia na MateMundo.pl, najtańszym sklepie w Europie. Yerba mate, kawa, herbata i inne napary to nasza specjalność. Możecie nam zaufać. Kupując u nas, kupujesz u profesjonalistów!

pixel