Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Yerba Mate Rio Parana

( ilość produktów: 14 )

Rio Parana łączy w sobie wszystko to, co najlepsze w tradycyjnej, argentyńskiej yerba mate! Choć marka pojawiła się na rynku niedawno, wyrosła na przekazywanej z pokolenia na pokolenie tradycji uprawy i obróbki ostrokrzewu paragwajskiego. Jej produkty odznaczają się wysoką jakością, a w każdej paczce ukryte jest gorące, południowoamerykańskie słońce, niejednoznaczna głębia płynącej w pobliżu plantacji rzeki Parana i spokój argentyńskiej sjesty.

Yerba mate Rio Parana powstaje zgodnie z opracowaną setki lat temu metodą. Ręcznie zbierane listki i gałązki ostrokrzewu poddawane są suszeniu za pomocą gorącego dymu. Leżakują przez długie miesiące, nabierając wyjątkowego charakteru, a następnie rozdrabniane są na mniejsze kawałki. Do opakowania trafiają średniej wielkości listki, gałązki i pył. Susz złączony z wodą tworzy pyszny i aromatyczny napar, który porusza podniebienie i zmysły, dostarczając dawkę kofeiny. Jak na tradycyjną yerba mate przystało, w smaku czuć goryczkę i dymne nuty, ale są one na tyle łagodne, by nie zniechęcić początkujących mateistów, a zarazem zachwycić tych, którzy znają już doskonale smak ostrokrzewu paragwajskiego.

Maksymalna prostota i powrót do tradycji – to motto argentyńskiej marki, której założeniem jest stworzenie produktów idealnie wyważonych pod względem smaku i aromatu. Smakowe warianty cechują się prostymi składami. Yerba mate towarzyszy niewielka ilość dodatków, których zadaniem jest podkreślanie, a nie zagłuszanie naturalnych walorów ostrokrzewu paragwajskiego. W ofercie marki znajdziecie warianty klasyczne, bez dodatków oraz smakowe: pobudzającą Rio Parana Energia z guaraną, mocno ziołową Siluetę, cytrynową Limon i pomarańczową Naranja. Zachęcamy do spróbowania!

pixel