Darmowa dostawa od 39,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2019-09-17

Najmocniejsza yerba mate. Dowiedz się, co najlepiej pobudza!

yerba mate najmocniejsze pobudzajace

Z doświadczenia wiemy, że obok smaku, kluczowe znaczenie ma dla Was zawartość kofeiny w yerba mate. Często dostajemy pytania o najbardziej pobudzające produkty dostępne w naszym sklepie. W dzisiejszym tekście postaramy się zaspokoić Waszą ciekawość. Przygotowaliśmy listę najmocniejszych yerba mate na rynku. Zapraszamy do lektury!

Od czego zależy moc yerba mate?

Stężenie kofeiny w suszu yerba mate zależy od szeregu czynników. Istotne jest choćby położenie plantacji, a co za tym idzie dostęp do słońca i warunki atmosferyczne podczas zbiorów. Ważnym czynnikiem jest też charakter upraw. Rośliny inaczej rozwijają się w zróżnicowanym ekosystemie, a inaczej w wielkopowierzchniowych monokulturach. Kolejna istotna kwestia to sposób przetwarzania ostrokrzewu. Na ogół nieco mocniejszy będzie susz pozbawiony patyczków. Ważny jest również czas leżakowania oraz oczywiście obecność dodatków w postaci owoców lub ziół. Poza wspomnianymi niezależnymi od konsumenta czynnikami, ważny jest także sposób parzenia yerby. Pamiętajmy o sypaniu wystarczającej ilości mate (ale raczej nie więcej niż. ⅔ objętości średniego naczynka) i odpowiedniej temperaturze wody (maksymalnie 80°C).

Najmocniejsze yerba mate – klasyczne

Klasyczne yerba mate pozbawione dodatków potrafią wyraźnie różnić się zawartością kofeiny. O czynnikach, które to warunkują wspominaliśmy w poprzedniej części tekstu. Warto dodać, że często powielanym mitem na temat “energetyczności” yerba mate jest przekonanie, jakoby intensywnie goryczkowy susz lepiej pobudzał. W rzeczywistości korelacja między wyrazistością smaku a zawartością kofeiny nie istnieje. Paragwajskie yerby znane z najbardziej wytrawnych akcentów na ogół zawierają jej znacznie mniej niż produkty z Argentyny. Wedle statystyk, osławiona Pajarito ma około ⅔ mocy Rosamonte Suave. I tu dochodzimy do kolejnej kwestii. Oznaczenie “suave” odnosi się wyłącznie do łagodności smaku! Yerby tego typu z pewnością będą mniej goryczkowe, lecz czy słabiej pobudzają? Absolutnie nie!

Najmocniejsze yerba mate – nasze rekomendacje

Wśród produktów znanych z wysokiego potencjału energetycznego mamy kilka żelaznych rekomendacji. Koniecznie spróbujcie Verde Mate Despalada. Zielony susz bez dodatków smakuje rześko i jednocześnie bardzo intensywnie pobudza! Do najmocniejszych yerba mate w klasycznym stylu należy również Yaguar Wild Energy. Z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tradycyjnych yerba mate z Argentyny. Nie inaczej będzie w przypadku Taragui Energia. Promuje się ją jako dwa razy mocniejszą od klasycznej Taragui. Nie ma w tym ani krzty przesady! Zwróćcie uwagę również na markę Rosamonte. Szczególnie godne zainteresowania są wariacje Selección Especial i Suave. Zapewnią wyważone wrażenia smakowe i dostarczą mnóstwa naturalnej kofeiny!

Najmocniejsze yerba mate – z guaraną

Wśród mateistów poszukujących silnego pobudzenia, dużym uznaniem cieszy się yerba mate z guaraną. Pochodzący z Ameryki Południowej tropikalny owoc zawiera duże pokłady naturalnej kofeiny. Prócz ogromnego potencjału pobudzającego, wprowadza on do naparu orzeźwiającą kwaskowatą nutę. Mieszanki yerba mate i guarany najczęściej sprzedawane są pod nazwą “Energia Guarana”. Jak na razie wprowadziło je do swojej oferty kilku znanych południowoamerykańskich producentów. Które z nich są najmocniejsze? Z pewnością warto zainteresować się Guarani Energia. Paragwajska marka zadbała o miłośników silnej stymulacji. Yerba cechuje się wyrazistym, nieco gorzkawym smakiem i obfitym dodatkiem sproszkowanej guarany. Równie dobrze prezentuje się Verde Mate Energia Guarana. Owoc guarany towarzyszy tutaj delikatnym, suszonym powietrzem listkom ostrokrzewu rodem z Brazylii. Na uwagę zasługuje również jeden z bestsellerów polskiego rynku w postaci CBSé Energia. Marka od lat kojarzy się z doskonałymi walorami smakowymi i dużą zawartością kofeiny. Z pewnością postawi Cię na nogi!

Yerba Mate - sklep

Polecane

Rosamonte Suave 0,5kg

Rosamonte Suave 0,5kg

24,99 zł21,36 zł
42,72 zł / kg
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

29,90 zł20,57 zł
41,14 zł / kg
Yaguar Wild Energy 0.5kg

Yaguar Wild Energy 0.5kg

29,00 zł26,32 zł
52,64 zł / kg
pixel