Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Produkty organiczne. Energia wprost z natury

Z roku na rok zwiększa się nasza świadomość, jako konsumentów. Zwracamy większą uwagę na to, co wybieramy, na etykiety produktów, ich pochodzenie i skład. Zależy nam na tym, aby jeść produkty zdrowe i jak najwyższej jakości. Rośnie moda na żywność organiczną, prowadzenie zdrowego stylu życia i ogólnie - na ekologię. Ale nie jest to tylko moda - to konieczność, ze względu na dobro naszej planety, którą coraz bardziej eksploatujemy. Eko-filozofia dotarła także do mateistycznego świata. Czym wyróżnia się organiczna yerba mate?

Organic yerba mate

Produkty ekologiczne, czyli jakie?

Produkty z dopiskiem „bio” odznaczają się znacznie wyższą jakością niż produkty konwencjonalne. Położenie na wyższej półce wiąże się z nieco wyższą ceną, ale warto zapłacić więcej za coś, co jest dobre nie tylko dla człowieka, ale dla całego środowiska. Yerba mate organiczna pobudza tak samo jak yerba produkowana w sposób konwencjonalny. Pochodzenie z ekologicznej uprawy nie wpływa na walory smakowe i aromatyczne, ale niesie ze sobą wiele innych zalet, które sprawiają, że to właśnie po organiczną yerba mate warto sięgać. Zacznijmy jednak najpierw od wyjaśnienia, jakie produkty uznawane są za organiczne i jak się je oznacza.

Soul Mate - najlepsza organiczna yerba mate

Jedną z najlepszych organicznych yerba mate w naszym sklepie jest marka Soul Mate. Doskonale wpisuje się we wszystkie zalety yerba mate organicznych wymienione w poprzednim akapicie. Powstaje w Brazylii, w kameralnym, rodzinnym gospodarstwie. Mimo brazylijskiego pochodzenia, ma iście argentyński charakter. Ostrokrzew paragwajski suszony jest za pomocą gorącego powietrza, co jest nie bez znaczenia dla środowiska. Wysuszone listki i gałązki sezonowane są przez 8-12 miesięcy, co ma wpływ na smak i aromat - yerba mate marki Soul Mate odznacza się łagodnym smakiem, pozbawionym intensywnej goryczki, z wyczuwalnymi nieco ziemistymi nutami i niesamowitym, świeżym, roślinnym zapachem. Choć nie zawiera pyłu, to pobudza znakomicie. W ofercie marki dostępnych jest kilka wariacji smakowych. Warto w tym miejscu zauważyć, że wszystkie dodatki w tych kompozycjach także są pochodzenia organicznego. Aromaty są z kolei zastępowane naturalnymi olejkami. Większość produktów organicznej yerba mate Soul Mate jest w formie sypkiej - dostępne w różnych gramaturach. W ofercie dostępna jest również organiczna yerba mate w wygodnych torebkach.

Organiczna yerba mate Sin Humo - Soul Mate

sprawdź ⭢

Organiczna yerba mate. Postaw na naturę!

Jakie jeszcze organiczne produkty znajdziesz w naszym sklepie? Zajrzyj do zakładki „Organiczna yerba mate”. Szczególnej uwadze polecamy także:

Brazylijska, organiczna yerba mate od Verde Mate Green

W ofercie naszej bestsellerowej marki yerba mate Verde Mate Green znalazła się wyróżniona certyfikatem ekologicznym organiczna wersja klasycznej, bezdymnej, pozbawionej patyczków despalady - Verde Mate Green Organica. Dla wymagających większej dawki energii jest także organiczna propozycja z dodatkiem pobudzającej guarany - Verde Mate Green Energia Organica. To doskonałe pobudzenie w łagodnej formie!

Verde Mate Green Organic

sprawdź ⭢

Yerba mate organiczna, tak jak konwencjonalna yerba mate, jest doskonałą alternatywą dla kawy i napojów energetycznych, ale w jeszcze zdrowszej wersji. To propozycja nie tylko dla tych, którzy szukają produktów wysokiej jakości, ale przede wszystkim dla tych, którzy świadomie podchodzą do tego, co kupują. Ekologia, to nie tylko moda, ale pewna filozofia i walka o dobro naszej planety!

Alternatywa yerba mate - organiczna Ilex Guayusa Pachamama

Ilex guayusa to alternatywa dla osób, którzy szukają zdrowego źródła energii, a jednocześnie nie do końca odpowiada im smak yerba mate. Roślina ta, podobnie jak yerba mate, pochodzi z rodziny ostrokrzewowatych. Rośnie głównie w Ekwadorze, a jej liście zawierają około 3 % kofeiny. Jest łagodniejsza w smaku - bardziej przypomina ziołową herbatę. Nie zawiera saponin, więc w jej smaku nie występuje charakterystyczna dla yerba mate goryczka. W naszym sklepie mamy organiczną guayusę marki Pachamama - pochodzi wprost z ekwadorskiego, certyfikowanego gospodarstwa. W procesie produkcji, odbywającej się według ściśle określonych norm, wykorzystuje się ręcznie zebrane liście ostrokrzewu, które rosną bez jakiejkolwiek ingerencji człowieka. W ofercie marki dostępnych jest kilka wariacji smakowych, które warto spróbować. Polecamy!

Organiczna guayusa - Pachamama

sprawdź ⭢

Organic logo EU

Logo - gwarancja jakości

W Unii Eur opejskiej produkty bio opatrywane są „euroliściem” - białym listkiem, na który składają się pochodzące z flagi Unii Europejskiej gwiazdki, na zielonym tle. Logo oznacza, że produkt, na którym się znajduje, otrzymał certyfikat ekologiczny, a więc co najmniej 95 % jego składników pochodzi z organicznej uprawy. Każdy etap produkcji w przedsiębiorstwie ubiegającym się o certyfikat podlega rygorystycznym normom i kontroli. Organiczne yerba mate posiadają niekiedy także inne certyfikaty, świadczące o ich wysokiej jakości, etycznej produkcji i poszanowaniu naturalnego środowiska. Często spotykany jest certyfikat Rainforest Certified Alliance, z charakterystyczną zieloną żabą w logo - wydawany przez międzynarodową organizację non-profit, której celem jest ochrona środowiska, dobrostanu pracowników i lokalnej społeczności. Organiczne yerby często posiadają także certyfikat Fair for Life, który zapewnia zachowanie standardów Fair Trade - dotyczy to aspektów związanych z handlem i produkcją.

Zalety organicznej yerba mate

W odróżnieniu do masowej produkcji, ekologiczne gospodarstwa stawiają na produkt, a nie na maksymalizację zysku. To przekłada się na wysoką jakość produktów, które wytwarzają. Wysoka jakość, która wpisuje się w organiczne produkty, to nie jedyna ich zaleta. Żywność pochodząca z ekologicznych upraw jest zdrowsza. Rośliny zwykle uprawiane są na żyźniejszej glebie, bogatej w cenne minerały, a to przekłada się na wyższe stężenie witamin i wartości odżywczych. Organiczna yerba mate, choć pobudza tak samo jak konwencjonalna, zawiera więcej witamin i minerałów. W ekologicznych gospodarstwach, na których uprawia się ostrokrzew paragwajski, nie używa się szkodliwych pestycydów czy sztucznych środków ochrony roślin. Rośliny dojrzewają same, niemal bez ingerencji człowieka. Według własnego cyklu wegetacyjnego. Ma to nie tylko przełożenie na ich rozwój, ale na cały ekosystem - ekologiczna plantacja nie zagraża innym gatunkom roślin i żyjącym w pobliżu zwierzętom. Rośliny zbierane są ręcznie - nie używa się ciężkich maszyn, które ingerują w naturalne środowisko, niszcząc je. W dalszej produkcji wykorzystywane są tradycyjne metody, zamiast zaawansowanej technologii, która często generuje szkodliwe odpady. Troska o naturalne środowisko to najważniejszy aspekt produkcji ekologicznej, ale ma ona także szersze znaczenie. Producenci ekologicznych yerba mate to zwykle niewielkie, lokalne gospodarstwa, które odznaczają się wysoką etyką pracy i produkcji. Mocno angażują się nie tylko w dbanie o otaczające ich środowisko, ale też o sprawy lokalnych społeczności.

Polecane

Jerovia Organica 0,5kg

Jerovia Organica 0,5kg

32,22 zł brutto
64,44 zł / kg brutto
Kraus Organica 0,5kg (oragniczna)

Kraus Organica 0,5kg (oragniczna)

31,16 zł brutto
62,32 zł / kg brutto
Kraus Organica 0,25kg

Kraus Organica 0,25kg

21,46 zł brutto
85,84 zł / kg brutto
Pajarito Organica 0,5kg

Pajarito Organica 0,5kg

39,10 zł brutto
78,20 zł / kg brutto
Kraus Pionero 0,5kg

Kraus Pionero 0,5kg

29,20 zł brutto
58,40 zł / kg brutto
Kraus Pure Leaf 0,5kg (organiczna)

Kraus Pure Leaf 0,5kg (organiczna)

39,00 zł brutto
78,00 zł / kg brutto
Aguamate (Kraus) Organic 0,5kg

Aguamate (Kraus) Organic 0,5kg

30,18 zł brutto
60,36 zł / kg brutto
Soul Mate Sin Humo Organica 0,5kg (organiczna)

Soul Mate Sin Humo Organica 0,5kg (organiczna)

29,39 zł brutto
58,78 zł / kg brutto
Soul Mate Sin Humo Despalada 0,5kg (organiczna)

Soul Mate Sin Humo Despalada 0,5kg (organiczna)

31,35 zł brutto
62,70 zł / kg brutto
Verde Mate Green Organica 0,5kg

Verde Mate Green Organica 0,5kg

Cena regularna: 34,90 zł brutto31,35 zł brutto
62,70 zł / kg brutto
2 x Verde Mate Green Organica 500g 1kg

2 x Verde Mate Green Organica 500g 1kg

58,28 zł brutto
58,28 zł / kg brutto
Verde Mate Green Organica 500g + Kraus Organica 500g

Verde Mate Green Organica 500g + Kraus Organica 500g

Cena regularna: 59,90 zł brutto58,20 zł brutto
58,20 zł / kg brutto
Soul Mate Sin Humo Organica 1kg (organiczna)

Soul Mate Sin Humo Organica 1kg (organiczna)

48,01 zł brutto
48,01 zł / kg brutto
Soul Mate sin Humo Organica 50g

Soul Mate sin Humo Organica 50g

Cena regularna: 5,98 zł brutto3,91 zł brutto
78,20 zł / kg brutto
Soul Mate sin Humo Despalada 50g

Soul Mate sin Humo Despalada 50g

Cena regularna: 5,98 zł brutto3,91 zł brutto
78,20 zł / kg brutto
Guayusa Pachamama – 100g – organiczna

Guayusa Pachamama – 100g – organiczna

Cena regularna: 24,90 zł brutto23,51 zł brutto
235,10 zł / kg brutto
Guayusa Pachamama 250g - z organicznym certyfikatem

Guayusa Pachamama 250g - z organicznym certyfikatem

48,02 zł brutto
192,08 zł / kg brutto
Guayusa Pachamama 500g - z organicznym certyfikatem

Guayusa Pachamama 500g - z organicznym certyfikatem

73,01 zł brutto
146,02 zł / kg brutto
Fede Rico Organic Elaborada 0,5kg

Fede Rico Organic Elaborada 0,5kg

32,33 zł brutto
64,66 zł / kg brutto
Fede Rico Organic Katuava 0,5kg

Fede Rico Organic Katuava 0,5kg

23,32 zł brutto
46,64 zł / kg brutto
Fede Rico Organic La Mejor 0,5kg

Fede Rico Organic La Mejor 0,5kg

39,09 zł brutto
78,18 zł / kg brutto
Fede Rico Organic Especial 0,5kg

Fede Rico Organic Especial 0,5kg

23,41 zł brutto
46,82 zł / kg brutto
Guayusa Pachamama 1 kg - z organicznym certyfikatem

Guayusa Pachamama 1 kg - z organicznym certyfikatem

146,02 zł brutto
146,02 zł / kg brutto
Soul Mate Sin Humo Anis 1kg (organiczna)

Soul Mate Sin Humo Anis 1kg (organiczna)

Cena regularna: 49,90 zł brutto48,99 zł brutto
48,99 zł / kg brutto
Soul Mate Organica Anis 50g (organiczna)

Soul Mate Organica Anis 50g (organiczna)

Cena regularna: 5,95 zł brutto3,91 zł brutto
78,20 zł / kg brutto
Soul Mate Orgánica Siempre 50g (organiczna)

Soul Mate Orgánica Siempre 50g (organiczna)

3,91 zł brutto
78,20 zł / kg brutto
Soul Mate Orgánica Siempre 0,5kg (organiczna)

Soul Mate Orgánica Siempre 0,5kg (organiczna)

30,90 zł brutto
61,80 zł / kg brutto
Soul Mate Sin Humo Siempre 1kg

Soul Mate Sin Humo Siempre 1kg

48,99 zł brutto
48,99 zł / kg brutto
Soul Mate Orgánica Guayusa 0,5kg (organiczna)

Soul Mate Orgánica Guayusa 0,5kg (organiczna)

31,34 zł brutto
62,68 zł / kg brutto
Soul Mate Orgánica Guayusa 1kg (organiczna)

Soul Mate Orgánica Guayusa 1kg (organiczna)

47,91 zł brutto
47,91 zł / kg brutto
Yerbera – Puszka + Verde Mate Green Organica 0,5kg

Yerbera – Puszka + Verde Mate Green Organica 0,5kg

53,88 zł brutto
107,76 zł / kg brutto
Yerbera – Puszka + Soul Mate Despalada 500 g

Yerbera – Puszka + Soul Mate Despalada 500 g

66,35 zł brutto
132,70 zł / kg brutto
Yerbera – Puszka + Soul Mate Energia 0,5kg

Yerbera – Puszka + Soul Mate Energia 0,5kg

66,35 zł brutto
132,70 zł / kg brutto
Yerbera – Puszka + Soul Mate Guayusa 0,5kg

Yerbera – Puszka + Soul Mate Guayusa 0,5kg

53,89 zł brutto
107,78 zł / kg brutto
Yerbera – Puszka + Soul Mate Siempre 0,5kg

Yerbera – Puszka + Soul Mate Siempre 0,5kg

58,79 zł brutto
117,58 zł / kg brutto
Yerbera – Puszka + Soul Mate Menta Limon 0,5kg

Yerbera – Puszka + Soul Mate Menta Limon 0,5kg

66,35 zł brutto
132,70 zł / kg brutto
Yerbera – Puszka + Soul Mate Organica 0,5kg

Yerbera – Puszka + Soul Mate Organica 0,5kg

Cena regularna: 69,99 zł brutto53,89 zł brutto
107,78 zł / kg brutto
Soul Mate Organica Menta Limon 0,5kg (organiczna)

Soul Mate Organica Menta Limon 0,5kg (organiczna)

Cena regularna: 29,50 zł brutto29,39 zł brutto
58,78 zł / kg brutto
Soul Mate Orgánica Menta Limon (organiczna)

Soul Mate Orgánica Menta Limon (organiczna)

48,98 zł brutto
48,98 zł / kg brutto
Soul Mate Organica Energia 0,5kg (organiczna)

Soul Mate Organica Energia 0,5kg (organiczna)

29,39 zł brutto
58,78 zł / kg brutto
Soul Mate Orgánica Energia 1kg (organiczna)

Soul Mate Orgánica Energia 1kg (organiczna)

45,96 zł brutto
45,96 zł / kg brutto
Soul Mate Organica Frosty Season 0,5kg (organiczna)

Soul Mate Organica Frosty Season 0,5kg (organiczna)

34,29 zł brutto
68,58 zł / kg brutto
Soul Mate Sin Humo Frosty Season 1kg (organiczna)

Soul Mate Sin Humo Frosty Season 1kg (organiczna)

55,65 zł brutto
55,65 zł / kg brutto
Guayusa Pachamama Heartwarming – organiczna – 100g

Guayusa Pachamama Heartwarming – organiczna – 100g

29,39 zł brutto
293,90 zł / kg brutto
Verde Mate Green Organica Energia Guarana 0,5kg

Verde Mate Green Organica Energia Guarana 0,5kg

33,80 zł brutto
67,60 zł / kg brutto
Soul Mate Orgánica Cannabis 0,5kg (organiczna)

Soul Mate Orgánica Cannabis 0,5kg (organiczna)

29,38 zł brutto
58,76 zł / kg brutto
Guayusa Pachamama Cannabis – 250g

Guayusa Pachamama Cannabis – 250g

43,11 zł brutto
172,44 zł / kg brutto
Guayusa Pachamama Cannabis – ekologiczna  – 100g

Guayusa Pachamama Cannabis – ekologiczna – 100g

31,03 zł brutto
310,30 zł / kg brutto
pixel