Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zwroty i reklamacje

Dokonaj zwrotu łatwo i komfortowo w każdym Paczkomacie InPost

Robiąc zakupy na MateMundo.pl nie musisz martwić się o to, że zakupione w naszym sklepie produkty nie spełnią Twoich oczekiwań. Dzięki integracji z Paczkomatami InPost zrobisz u nas zakupy bez niepotrzebnego stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie wiązał się ze żmudną procedurą.

Jakie produkty możesz zwrócić:

 • akcesoria, które nie były używane;
 • żywność, jeśli opakowanie nie zostało otwarte.

Zgodnie z obowiązującym prawem masz 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość bez podawania przyczyny. Jeśli towar nie spełni Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić, odsyłając do nas w ciągu 14 dni od dnia odstąpienia od umowy. Wszystkie zwroty są u nas obsługiwane przez bardzo prosty i intuicyjny kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej Paczkomatem InPost.

Nie musisz czekać na kuriera. Wygeneruj automatycznie dokumenty, wydrukuj etykietę, przygotuj paczkę i umieść ją w dowolnym Paczkomacie InPost w drodze do pracy czy szkoły.

Zwrotu dokonasz:

 • Łatwo - wybierasz towary do zwrotu lub reklamacji, pakujesz produkty i nadajesz paczkę w dowolnym Paczkomacie w Polsce;
 • Komfortowo - paczkę nadasz w dogodnej dla siebie lokalizacji. InPost posiada ponad 4000 Paczkomatów w całym kraju i stale przybywają nowe punkty;
 • Wygodnie i szybko - zwrotu towaru dokonasz bez kolejek, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Korzyści, jakie daje automatyczne narzędzie do zwrotów w naszym sklepie

Łatwo

Zwrotu dokonasz w trzech prostych krokach za pomocą dostępnego na naszej stronie kreatora. Nie musisz nic drukować ani wypełniać.

Szybko i bezproblemowo

Dzięki automatyzacji procesu oszczędzasz czas i nerwy. Nie musisz do nas dzwonić, ani ustalać czy negocjować warunków zwrotu. Wystarczy kilka kliknięć i gotowe!

Wygodnie

Po wygenerowaniu zwrotu i przygotowaniu paczki nie musisz czekać na kuriera. Zabierasz ją ze sobą w drodze do pracy lub szkoły i zostawiasz w dowolnym Paczkomacie.

Za darmo

Nie ponosisz żadnych kosztów za wysłanie do nas paczki zwrotnej Paczkomatem InPost Wysyłasz ją do nas za darmo, a my zwracamy Tobie kwotę za zwrócone towary.

Bezpiecznie

Wszystkie zwracane przesyłki są ubezpieczone do wartości 200 zł.

Dokonaj zwrotu w 3 prostych krokach!

 1. Wygeneruj zwrot. Za pomocą prostego w obsłudze i intuicyjnego kreatora wygeneruj zwrot przesyłki.
 2. Wyślij paczkę. Spakuj zwracane produkty wraz z numerem zwrotu i dobrze je zamknij. Nadaj paczkę w wybranym przez siebie Paczkomacie.
 3. Poczekaj na zwrot pieniędzy. Pieniądze za zwrócony towar wyślemy do 14 dni od otrzymania przez nas zwrotu.

Pamiętaj! Możesz dokonać zwrotu jedynie towarów, które nie były używane, a w przypadku żywności - tylko te, które nie zostały otwarte.

Szczegóły dotyczące dokonania zwrotu produktów:

 1. Zaloguj się na swoje konto. W zakładce „Twoje konto”, w sekcji „Zwroty” wybierz „Dodaj zwrot”.
 2. Wybierz zamówienie i produkty, które chcesz zwrócić.
 3. Aby skorzystać z darmowego zwrotu zamówienia, wybierz opcję „Skorzystam z przesyłki zwrotnej oferowanej przez sklep - InPost Paczkomaty Szybkie Zwroty”.
 4. Wybierz formę zwrotu należności - saldo klienta lub przelew na rachunek w banku. Zwrotu dokonamy w ciągu 14 dni od dnia, w którym otrzymamy informację o Twojej decyzji o odstąpieniu od umowy. Z reguły trwa to krócej. Zastrzegamy, że możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia dowodu jej odesłania.
 5. Sprawdź poprawność danych i kliknij „Dodaj zgłoszenie zwrotu”.
 6. Wygenerowany zostanie czterocyfrowy numer zwrotu, formularz zwrotu i dziesięciocyfrowy kod do nadania paczki.
 7. Spakuj zwracane produkty. W paczce możesz umieścić wygenerowany, wydrukowany i podpisany przez Ciebie formularz zwrotu - ale nie musisz. Wystarczy, że umieścisz w niej sam numer zwrotu (czterocyfrowy), abyśmy wiedzieli, czego dotyczy przesyłka. Na paczce nanieś kod nadania (dziesięciocyfrowy). Pamiętaj o tym, żeby paczka była dobrze i szczelnie zamknięta. Gabaryty paczki nie mogą przekroczyć wymiarów 41 x 38 x 64 cm oraz wagi 25 kg.
 8. Udaj się do dowolnego Paczkomatu InPost, gdzie nadasz przesyłkę szybko i wygodnie, 24h/7. Na ekranie Paczkomatu wpisz kod nadania paczki (dziesięciocyfrowy) wygenerowany w kreatorze zwrotów i umieść przesyłkę w skrytce.

Powyższa procedura nie jest warunkiem skorzystania z ustawowego prawa odstąpienia od umowy oraz w żaden sposób go nie ogranicza.

pixel