Darmowa dostawa od 44,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2020-10-06

Światowy Dzień Wzroku – yerba mate a witaminy korzystne dla wzroku

yerba mate wzrok yerba mate wplyw na wzrok yerba mate zdrowie yerba mate witaminy

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Wzroku - to święto, które rokrocznie obchodzone jest w drugi czwartek października, w tym roku wypada 8 października. Okazuje się, że pijąc yerba mate, można dostarczyć sobie witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania oczu. Przedstawiamy garść zdrowotnych ciekawostek!

Zadbaj o swoje oczy!

Wzrok to jeden z najważniejszych ludzkich zmysłów. Każdego dnia nasze oczy narażone są na negatywne działanie szeregu czynników zewnętrznych - zbyt mała ilość snu, ekspozycja na światło niebieskie emitowane przez ekrany urządzeń czy też promieniowanie UV - to wszystko osłabia narząd wzroku i może zaburzać jego funkcjonowanie. Światowy Dzień Wzroku to doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jakie witaminy i minerały są ważne dla prawidłowego widzenia.

Yerba mate – zawartość witamin korzystnych dla prawidłowego widzenia

Od dawna wiadomo, że yerba mate to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów - to jeden z głównych powodów jej przewagi nad kawą, która wypłukuje te substancje z organizmu. Okazuje się jednak, że zawiera także substancje mające pozytywny wpływ na funkcjonowanie oczu. Co ważne, yerba mate zawiera witaminę A często nazywaną witaminą młodości. Jej zadaniem jest neutralizacja wolnych rodników, sprzyjająca odnowie tkanki nabłonkowej oka i zachowaniu prawidłowej struktury oraz funkcji tego narządu. Podobne działanie ma witamina E, również obecna w suszu z ostrokrzewu paragwajskiego. Ma ona zapobiegać obumieraniu komórek tworzących tkanki gałek ocznych oraz przedłużać działanie witaminy A.

yerba mate wplyw na wzrok yerba mate zdrowie yerba mate wlasciwosci yerba mate jak poprawic wzrok

Nie można nie wspomnieć o witaminach z grupy B, których zawartość w naparach z ostrokrzewu paragwajskiego. Ich zadaniem jest wsparcie działania nerwu wzrokowego oraz zaopatrywanie gałki ocznej w substancje odżywcze. Ich niedobór może skutkować łzawieniem oraz nadwrażliwością na światło. Yerba mate zawiera także minerały, wśród których wyróżnić należy cynk oraz selen. Obydwa chronią oczy przed stresem oksydacyjnym, co przekłada się nie tylko na prawidłowe, ale i komfortowe widzenie. Witamina C, z kolei, reguluje proces wytwarzania płynu łzowego, który stanowi ochronę gałki ocznej przed czynnikami zewnętrznymi.

Choć bogata w witaminy i minerały, yerba mate nie zastąpi kuracji farmakologicznej - może być traktowana jedynie jako dodatek, suplement diety. Jeśli odczuwasz jakiekolwiek dolegliwości związane ze wzrokiem bądź zauważyłeś, że Twój wzrok zaczął się pogarszać, koniecznie skontaktuj się ze specjalistą!

Polecane

Cruz de Malta Elaborada Con Palo 0,5kg

Cruz de Malta Elaborada Con Palo 0,5kg

34,99 zł brutto/1szt.(69,98 zł / kg brutto)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

17,53 zł brutto/1szt.(35,06 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

28,41 zł brutto/1szt.(56,82 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

30,37 zł brutto/1szt.(60,74 zł / kg brutto)
pixel